VARTAI IR VARTELIAI
Click to order
Total: 
Your Name
Your Email
Your Phone
Turime dviejų tipų vartus: varstomus ir stumdomus.

Varstomi vartai yra tokia konstrukcija, kurią patiems atidarius lieka viena arba dvi plokštumos. Varstomi vartai tinka pramoninėms įmonėms, sandėliams ir prekybos vietoms, angarams, garažams ar privatiems dvarams.

Stumdomi vartai dažniausiai yra sudaryti iš vienos plokštumos judančios išilgai tvoros.

Yra du tvoros atidarymo tipai:

1) Rankinis;
2) Automatinis.

Koks yra varstomų ir stumdomų vartų dizaino ypatumas?

Stumdomų vartų dizainas yra plieninis karkasas su dekoratyviniu audiniu, kuris yra vadinamas pamušalu.
Pamatuose yra sumontuotos dvi atramos su ritinėliais, ant šių ritinėlių montuojami vartai su profilio sija (atraminiu rėmu). Ritinėliai yra visiškai paslėpti profilio sijoje, dėl to vartai turi estetinę išvaizdą tiek iš priekio, tiek iš vidaus. Atraminė konstrukcija pagaminta iš plieno arba aliuminio.

Dvigubų varstomų vartų konstrukcija – karkasas, sudarytas iš dviejų rėmų, aptrauktų lakštine medžiaga. Tuo tarpu, viengubų varstomų vartų konstrukcija yra sudaryta iš vienos plokštumos, kaip, pavyzdžiui, įprastos durys. Šių vartų tipas turi keletą ypatybių – jiems reikia daug laisvos erdvės, kad vartais būtų patogu naudotis. Be to, jie nesubalansuoti. Visas varčios svoris tenka vienam atraminiam stulpui, o tam, kad gaminys normaliai funkcionuotų, reikia nemažai investuoti į atramų stiprinimą.

Kaip atliekamas varstomų vartų montavimas?

1) Prieš pradedant montuoti varstomus vartus, sijos ir stulpai supjaustomi 45 laipsnių kampu, o stulpas ir sąramai – 90 laipsnių kampu. Svarbus rėmo surinkimo niuansas yra visų rėmo elementų buvimas toje pačioje plokštumoje, dėl šios priežasties yra naudojamas medienos ar putplasčio pamušalas. Surinkimas atliekamas horizontalioje srityje, kad būtų išvengta paklaidos.

2) Tada sumontuojami vyriai ir surenkami kampiniai sujungimai.
Kadangi net ir po surinkimo rėmas nėra standus, o jo elementai gali judėti, montuojant varstomus vartus būtina įsitikinti, kad rėmo įstrižainės išlaiko savo geometriją ir jas išlyginti.

3) Surinkus rėmą, surenkamos varčios ir pažymimos laikiklių skylės.

4) Toliau montuojamas užpildas, apipjaustomos plokštės ir įtempiamas trosas. Ant vartų tvirtinami dekoratyviniai kaiščiai. Rėmo ir audinio perimetere pritvirtinamas sandariklis.

Kaip atliekamas stumdomų vartų montavimas?

Montuojant stumdomus vartus, yra atliekami keli žingsniai:

1. Patikrinama, ar vieta (anga) kurioje bus montuojami vartais atitinka gamintojo reikalavimus.
2. Angos, kurioje bus vartai, paruošimas slankiosios varčios montavimui;
3. Betoninių pamatų įrengimas;
4. Pačių vartų įrengimas ir montavimas;
5. Skydos dangos paruošimas ir montavimas;
6. Automatikos įrengimas ir konfigūravimas;
7. Konstrukcijos kontrolė.
© 2020 Tvorosjums.lt
Susisiekite
Made on
Tilda